Bądź bio! Dlaczego warto sięgać po żywność organiczną?

Żywność ekologiczna chyba jeszcze nigdy nie cieszyła się tak dużą popularnością, jak ma to miejsce w ostatnim czasie. Zdrowa żywność pojawiła się na półkach większości sklepów, także tych, w asortymencie których na próżno było dotąd jej szukać. Skąd taka nagła zmiana? Nie ulega wątpliwości, że aktualnie produkty ekologiczne po prostu są modne i stąd tak duże nimi zainteresowanie. Warto jednak zaznaczyć, że ta moda ma wyjątkowo pozytywny aspekt. Zdecydowanie zwiększa bowiem świadomość konsumentów, którzy coraz baczniej zaczynają się przyglądać temu, co kupują i skąd pochodzą wybierane przez nich produkty. Nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z tych najnowszych trendów, bo w niezwykle pozytywny sposób wpływają one na nasze zdrowie i samopoczucie!

Dlaczego warto wybierać żywność bio?

Organiczna żywność obecnie stała się wyznacznikiem dbałości o siebie i jest w pełni utożsamiana z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Po zdrowe produkty sięgają przede wszystkim ludzie młodzi, ale nie tylko. Także u dojrzałych konsumentów można zauważyć zmieniające się nawyki zakupowe. Starsze osoby równie bacznie śledzą etykiety produktów spożywczych i nie boją się pytać o źródło ich pochodzenia. Przyznać trzeba, że aktualna moda bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, a przez to także na samopoczucie.

Zdrowe organiczne produkty to szansa na obniżenie ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych, niektórych chorób nowotworowych oraz na przedłużenie dobrej kondycji organizmu i opóźnienie procesów starzenia się. Zdrowa żywność ekologiczna coraz częściej pojawia się na półkach w dużych hipermarketach, a nie – jak dotychczas – wyłącznie w niewielkich osiedlowych sklepikach lub pojedynczych punktach na terenie całego miasta. I bardzo dobrze, ponieważ bio żywność to szansa na poprawę jakości życia oraz możliwość cieszenia się dobrą kondycją umysłową i fizyczną do późnej starości.

Bio produkty – czym różnią się od tradycyjnych?

Produkty bio, lub inaczej eko produkty, od tradycyjnych różni przede wszystkim źródło pochodzenia. O ile te pierwsze pochodzą z upraw i hodowli ekologicznych, w pełni pozbawionych sztucznych nawozów, szczepionek, antybiotyków, polepszaczy smaku i całego szeregu innych chemicznych substancji, które oprócz tego, że przyspieszają wzrost i rozwój roślin oraz zwierząt, bardzo skutecznie zatruwają nasz organizm, o tyle w przypadku tych drugich źródło pochodzenia bywa zupełnie odmienne.

Produkty eko są więc zdecydowanie bezpieczniejsze dla zdrowia człowieka. Zazwyczaj zawierają też znacznie więcej witamin i składników mineralnych. Ekologiczne jedzenie jest też naprawdę bardzo smaczne, a to za sprawą braku chemicznych konserwantów i innych składników, które niejednokrotnie zmieniają smak i aromat świeżych produktów spożywczych, niekoniecznie na lepsze…

Gdzie kupować eko jedzenie i jak wybrać najlepsze produkty?

Bio produkty aktualnie w swojej ofercie posiadają dobre sieci handlowe. Żeby je nabyć, wystarczy więc odwiedzić taki sklep z żywnością i odnaleźć w nim półkę poświęconą żywności ekologicznej. Sam wybór produktów nie jest już taki prosty. Coraz większa obfitość produktów ekologicznych z oznaczeniem bio sprawi, że możemy mieć niemały kłopot, na co się zdecydować. Podczas zakupów starajmy się więc dokładnie czytać etykiety. Wybierajmy produkty świeże, o doskonałej jakości. Idealnym  przykładem są produkty Bio Village dostępne w marketach E.Leclerc – zawsze świeże, pyszne i zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *